Duo Nijs & Vasi
Datum en tijd
09-03-2025 (om 11:30)
Kaarten bestellen
Op 9 maart is er weer een concert in kasteel van Rhoon waar Hanneke Nijs de fagot bespeelt en Andrea Vasi de piano.
Hanneke en Andrea kennen elkaar omdat ze elke zomer les geven tijdens een kamermuziekcursus in Woudschoten. Hanneke komt uit Barendrecht en werkt als solo-fagottist bij Phion (voormalig Orkest van het Oosten). Zij remplaceert ook regelmatig bij andere Nederlandse orkesten en speelt daarnaast graag kamermuziek. Ze is vast lid en organisator van het Valerius Ensemble.
Nadat Andrea heeft gewerkt in India en Bhutan, is zij sinds een aantal jaar weer gevestigd in Nederland. Momenteel werkt zij als freelancer uitvoerend en docerend musicus, is ze correpetitor aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en groepsleerkracht aan CON de Wereldschool in Schiedam.
Hanneke en Andrea zullen een Frans-Engels programma spelen met onder andere Chopin, Saint-Saëns en William Hurlstone.
Hanneke Nijs begon op jonge leeftijd met muzieklessen aan de muziekschool in Barendrecht. Ze speelde lange tijd blokfluit en piano, maar uiteindelijk koos ze voor de fagot. Haar eerste fagotlessen kreeg ze van Casper van Nugteren, docent van ToBe in Dordrecht, die haar in vier jaar klaarstoomde voor de auditie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.
Hanneke begon haar fagotopleiding als bijvak naast een studie Orthopedagogiek aan de Universiteit Leiden, waar ze in 2006 een bachelor behaalde, maar al gauw ging zij volledig voor de muziek. Het bijvak werd een hoofdvak bij Johan Steinmann (bachelor) en Dorian Cooke (master). In 2014 studeerde ze met onderscheiding af en bemachtigde ze tegelijkertijd een baan als solo-fagottist bij Phion, Orkest van Gelderland en Overijssel (voormalig Orkest van het Oosten).
Naast haar orkestbaan is ze een veelgevraagd gastspeler bij diverse andere orkesten en kamermuziekgezelschappen. Ze is vast lid en organisator van het Valerius Ensemble en als docent is ze verbonden aan ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten en Kaliber Kunstenschool in Enschede.
Andrea Vasi werd op tienjarige leeftijd toegelaten tot de School voor Jong Talent aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Zij vervolgde haar Bachelor en Master studies aan hetzelfde instituut bij Ellen Corver. Zij won (eerste) prijzen op concoursen als het Steinway Concours (solo) en Prinses Christina Concours (kamermuziek), was speciale gast op vooraanstaande festivals (o.a. Gergiev Festival, Artist in Residence bij de NJO Muziekzomer), en geeft concerten in binnen- en buitenland.
Een aantal jaar verbleef zij in India en Bhutan, waar ze o.a. pianoles gaf aan weeskinderen, evenals de koninklijke familie. Naast haar werkzaamheden als uitvoerend en docerend musicus, heeft zij een BA in Education (Hogeschool InHolland) en een Master graad Religious Studies, met als specialisme Boeddhisme (University of South Wales). Zij geeft twee dagen in de week les aan vluchtelingen in Schiedam en doet onderzoek naar het gebruik van mantra’s in het Tibetaans Boeddhisme.